QS World University Ranking 2016 (Fot.freedigitalphotos.net)QS World University Ranking 2016 (Fot.freedigitalphotos.net)

Trzy polskie uczelnie w światowym rankingu programów studiów

Trzy polskie uczelnie znalazły się w rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. Dwie uczelnie ze stolicy: Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska oraz krakowski Uniwersytet Jagielloński.

Quaquarelli Symmonds World University Ranking (QS) publikuje trzy osobne zestawienia, w którym ocenione zostają:

  • całokształt działalności uczelni,
  • dziedziny naukowe,
  • kierunki studiów.

Rankingi uczelni (Fot.freedigitalphotos.net)W rankingu oceniono ponad 10 tys. programów prowadzonych na uczelniach, na całym świecie. Dla każdego z 30 kierunków wybrano 200 najlepszych programów. Ostatecznie rankingu uwzględniono ich blisko 700.

Najlepiej w zestawieniu wypadł Uniwersytet Warszawski, który znalazł się na liście najlepszych uczelni dla siedmiu przedmiotów: filologii angielskiej, lingwistyki, języków nowożytnych, filozofii, fizyki (miejsce 101-150), a także geografii i matematyki (miejsce 151-200).

Uniwersytet Jagielloński doceniono za kształcenie w dwóch przedmiotach: filologii angielskiej i języków nowożytnych. Trzecią polską uczelnią uwzględnioną w rankingu jest Politechnika Warszawska, która znalazła się wśród najlepiej uczących elektroniki i elektryki.

Szczegółowe wyniki tego ostatniego są dostępne na stronie: http://www.topuniversities.com/subject-rankings

 

Źródło: pap.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook