Na poziomie rozszerzonym matury z WOS w 2005 roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą szczegółową. Na podstawie źródeł musieli oni odpowiedzieć na pytania, które nie należały do najłatwiejszych. Wśród materiałów… czytaj dalej »
Matura z WOS poziom podstawowy w 2005 objął zagadnienia z polityki, prawa oraz społeczeństwa. Wśród pytań pojawiły się m.in. zagadnienia związane z definicją grupy, ustrojem Rzeczypospolitej Polskiej oraz podziałem władzy.… czytaj dalej »
Matura z wiedzy o społeczeństwie otwiera drzwi do studiowania kierunków humanistycznych oraz społecznych. Dzisiaj znaczna część maturzystów decyduje się na ten przedmiot, dlatego warto postarać się o dobry wynik, aby… czytaj dalej »
Egzamin z wiedzy o społeczeństwie to znajomość zagadnień obejmujących przedmiot oraz posiadanie ogólnej wiedzy. Dlatego już teraz warto poświęcić czas nie tylko na naukę pojęć i kodeksów, ale również na… czytaj dalej »
Rozszerzona matura z wiedzy o społeczeństwie w 2008 roku, wymagała od uczniów rozwiązania testu, analizy materiałów źródłowych oraz napisania własnego tekstu. Pytania w części testowej dotyczyły m.in. organów wykonawczych państwa,… czytaj dalej »
Na maturze z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym uczniowie musieli wykazać się znajomością kluczowych pojęć, zagadnień i instytucji. Pytania dotyczyły m.in. funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, kompetencji Prezydenta RP oraz praw… czytaj dalej »
Na maturze rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie w 2007 roku uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi, analizą źródeł oraz stworzeniem tekstu własnego. W części pierwszej znalazły się pytania dotyczące… czytaj dalej »
Na maturze z WOS na poziomie podstawowym pojawiły się zagadnienia związane ze społeczeństwem, polityką oraz prawem. Wśród pytań pojawiła się m.in. tematyka samorządów terytorialnych oraz godności człowieka. Zdający mieli za… czytaj dalej »
Tworzenie tekstu własnego pojawia się na obu poziomach. W arkuszu podstawowym ma on krótką formę, która ma przedstawić Wasze stanowisko w danej sprawie. Tematy matur rozszerzonych są rozbudowane i wymagają… czytaj dalej »
Poziom rozszerzony wymagał od zdających znajomości prawa i polityki. Większość zadań opierała się o te dwie dziedziny przedmiotu. Uczniowie musieli m.in. wyróżnić terminy prawne, ustawić chronologicznie wydarzenia oraz wyjaśnić podstawowe… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Jaki masz typ inteligencji?
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Spędź rok szkolny w USA!
Ucz się i pracuj w Australii
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?