Na poziomie rozszerzonym matury z WOS w 2005 roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą szczegółową. Na podstawie źródeł musieli oni odpowiedzieć na pytania, które nie należały do najłatwiejszych. Wśród materiałów… czytaj dalej »
Matura z WOS poziom podstawowy w 2005 objął zagadnienia z polityki, prawa oraz społeczeństwa. Wśród pytań pojawiły się m.in. zagadnienia związane z definicją grupy, ustrojem Rzeczypospolitej Polskiej oraz podziałem władzy.… czytaj dalej »
Matura z wiedzy o społeczeństwie otwiera drzwi do studiowania kierunków humanistycznych oraz społecznych. Dzisiaj znaczna część maturzystów decyduje się na ten przedmiot, dlatego warto postarać się o dobry wynik, aby… czytaj dalej »
Egzamin z wiedzy o społeczeństwie to znajomość zagadnień obejmujących przedmiot oraz posiadanie ogólnej wiedzy. Dlatego już teraz warto poświęcić czas nie tylko na naukę pojęć i kodeksów, ale również na… czytaj dalej »
Rozszerzona matura z wiedzy o społeczeństwie w 2008 roku, wymagała od uczniów rozwiązania testu, analizy materiałów źródłowych oraz napisania własnego tekstu. Pytania w części testowej dotyczyły m.in. organów wykonawczych państwa,… czytaj dalej »
Na maturze z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym uczniowie musieli wykazać się znajomością kluczowych pojęć, zagadnień i instytucji. Pytania dotyczyły m.in. funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, kompetencji Prezydenta RP oraz praw… czytaj dalej »
Na maturze rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie w 2007 roku uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi, analizą źródeł oraz stworzeniem tekstu własnego. W części pierwszej znalazły się pytania dotyczące… czytaj dalej »
Na maturze z WOS na poziomie podstawowym pojawiły się zagadnienia związane ze społeczeństwem, polityką oraz prawem. Wśród pytań pojawiła się m.in. tematyka samorządów terytorialnych oraz godności człowieka. Zdający mieli za… czytaj dalej »
Tworzenie tekstu własnego pojawia się na obu poziomach. W arkuszu podstawowym ma on krótką formę, która ma przedstawić Wasze stanowisko w danej sprawie. Tematy matur rozszerzonych są rozbudowane i wymagają… czytaj dalej »
Poziom rozszerzony wymagał od zdających znajomości prawa i polityki. Większość zadań opierała się o te dwie dziedziny przedmiotu. Uczniowie musieli m.in. wyróżnić terminy prawne, ustawić chronologicznie wydarzenia oraz wyjaśnić podstawowe… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Jaki masz typ inteligencji?
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Spędź rok szkolny w USA!
Ucz się i pracuj w Australii
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik