matura informatyka (freedigitalphotos.net)matura informatyka (freedigitalphotos.net)

Matura 2010 – informatyka rozszerzona – odpowiedzi do arkuszy

Poziom rozszerzony matury z informatyki zawierał 6 zadań. Można było uzyskać maksymalnie 75 punktów. Nie było progu zaliczeniowego dla tego przedmiotu. Czas przewidziany na pracę to 240 minut.

Arkusze dla poziomu rozszerzonego zastosowane na tegorocznym egzaminie okazały się umiarkowanie trudne dla absolwentów liceów ogólnokształcących (51%). Dla absolwentów pozostałych szkół egzamin okazał się trudny. Nikt z absolwentów techników uzupełniających nie zdecydował się zdawać egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym.

Egzamin składał się z dwóch części: pisemnej (Arkusz I ? zadania rozwiązywane bez korzystania z komputera) oraz praktycznej (Arkusz II ? zadania rozwiązywane przy użyciu komputera). Na poziomie podstawowym Arkusz I zawierał 3 zadania, za rozwiązanie których zdający mógł uzyskać maksymalnie 30 punktów. Arkusz II ? 3 zadania praktyczne, za które zdający mógł uzyskać 45 punktów.

W arkuszach przeważały zadania umiarkowanie trudne. Dla uczniów najtrudniejsze okazało się zadanie 4, sprawdzające rozpoznawanie anagramów i porównywania długości ciągów. Znajdowało się w arkuszu II.

Najłatwiejsze okazało się zadanie 1b, w którym należało rozszyfrować cytat Sokratesa, używając metody opisanej w zadaniu.

Najwyższą moc różnicującą miało zadanie 4 (programistyczne).

Maturzyści wypowiadali się jednoznacznie o maturze z informatyki, egzamin według nich był łatwy. Szykowałem się na coś dużo trudniejszego, dla mnie pestka.– powiedział Radek. Od zawsze interesowałem się informatyką, także dla mnie test był strasznie prosty – potwierdził Karol.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

Inez Brodowska, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook