flaga Wielkiej Brytaniiflaga Wielkiej Brytanii

Matura 2014 – język angielski podstawowy – arkusze maturalne

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym odbył się 7 maja. Należało wykonać 8 zadań, za które można było uzyskać 50 punktów.

Arkusz został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich sprawdzała umiejętność rozumienia tekstu słuchanego. Do tej części przygotowano trzy zadania. Pierwsze z nich odnosiło się do wypowiedzi na temat pewnego gadżetu, drugie do wypowiedzi pięciu osób na temat ich doświadczeń związanych z wynajmem mieszkania, trzecie to wywiad z niepełnosprawnym artystą.

Druga część sprawdzała rozumienie tekstu pisanego. Tutaj również pojawiły się 3 trzy zadania do zrobienia. Pierwszy tekst dotyczył najlepiej sprzedających się historii, drugi spotkania, zaś trzeci opisywał londyński teatr ?The Curtain?.

Ostatnia część zawierała dwa zadania i sprawdzała umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej. W zadaniu 7 należało wcielić się w osobę, która przebywa na kursie językowym za granicą oraz pisze list do kolegi z którym chodzi na zajęcia. Trzeba było poinformować go o spotkaniu grupy po zajęciach, powiedzieć jaki będzie temat spotkania, wyjaśnić dlaczego powinien zabrać ze sobą laptop oraz zaproponować wspólny powrót po spotkaniu.

Drugie zadanie również wymagało napisania listu do znajomego z Anglii. Tematem miał być sprzedany przedmiot przez Internet. Należało wyjaśnić, co udało Ci się sprzedać i dlaczego się na to zdecydowałeś, wspomnieć, jak zachęcałeś do zakupu i o co pytały osoby zainteresowane kupnem, wyrazić zadowolenie z uzyskanej ceny i napisać na co wydasz pieniądze oraz poinformować, w jaki sposób chciałeś przekazać tę rzecz nabywcy i jaki wyniknął z tego powodu problem.

Arkusz maturalny online

arkusz

 

Źródło: cke.edu.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook