matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2011 ? fizyka rozszerzona ? odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z fizyki na poziomie rozszerzonym składał się z 13 stron, na których zamieszczono 6 zadań. Sprawdzały one umiejętności uczniów z zakresu rozszerzonego oraz wymagały złożonych umiejętności, szczególnie dotyczących wyjaśniania zjawisk fizycznych, przewidywania ich przebiegu oraz dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych i formułowania wniosków.

Najtrudniejsze okazały się zadania: 2.4, które dotyczyło siły w hamującym statku kosmicznym; 3.5, wymagające podania maksymalnej odległości gwiazdy dostrzegalnej przez lunetę oraz 6.4 polegające na obliczeniu chwilowej wartości napięcia prądnicy przy danym położeniu wirnika.

Najprostszym dla zdających okazało się zadanie 4.2, które sprawdzało umiejętność przedstawienia zależności w postaci wykresu.

Równie prostym było zadanie  5.2 mówiące o kolejności przemian energii oraz 5.1, w którym należało uzupełnić równania dotyczące reakcji jądrowej.

,,Trudno mi powiedzieć, czy ten arkusz był trudny. Byłem w stanie zrobić większość zadań, jednak o tym czy rozwiązałem je bezbłędnie dowiem się dopiero, gdy zostaną ogłoszone wyniki.? ? mówił Piotr, jeden z warszawskich maturzystów.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

Małgorzata Sierocińska, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook