Ranking 5 najlepszych aplikacji mobilnych do matury z historii i WOSu (fot.Mschlindwein, wikipedia.pl)Ranking 5 najlepszych aplikacji mobilnych do matury z historii i WOSu (fot.Mschlindwein, wikipedia.pl)

Matura 2014 ? historia podstawowa ? wyniki matury

Do matury z historii na poziomie podstawowym przystąpiło w 2014r. niecałe 3% wszystkich maturzystów, czyli 8 444 osób. Przedmiot ten jest jednym z rzadziej wybieranych, jako dodatkowy egzamin.

 

Większość absolwentów było z liceów ogólnokształcących, dalej tylko 1 467 ? uczniów techników i 135 ze szkół ponadgimnazjalnych innego typu.

20% czyli 1688 osób uzyskało wynik określany jako średni ? w przedziale 42-49%. 30 na 100 możliwych punktów i mniej uzyskało nieco ponad 11% podchodzących do tego egzaminu. W najwyższym przedziale, pisząc maturę na ponad 74%, znalazło się 4% abiturientów (337 osób).

Maksymalny wynik uzyskany na tegorocznym egzaminie z historii podstawowej wynosił 98%, co przekłada się na taką samą liczbę punktów. Średni wynik wszystkich arkuszy to 47%.

Historię można wybrać jako przedmiot dodatkowy, więc nie trzeba zdobyć minimum 30% – każdy podchodzący do tego egzaminu go zdał.

 

Źródło: CKE

A.Szczykutowicz

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook