Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Egzamin poprawkowy ? druga szansa dla maturzystów

Panika jest najgorsza

Oblana matura to nie koniec świata. Z różnych przyczyn maturzyści nie radzą się  z egzaminem, bądź kilkoma egzaminami. Co zrobić, jeśli nie powiedzie Wam się w maju? Przede wszystkim nie panikujcie. Każdemu może się to zdarzyć. Nie przekreśla to Waszej szansy na dobre studia i pomyślne wyniki.

 

Terminy matur poprawkowych

Według harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pisemne matury poprawkowe odbędą się 21 sierpnia, natomiast ustne zostaną przeprowadzone w dniach 20-24 sierpnia. Wiele uczelni daje młodym ludziom szansę kolejnych rekrutacji. Któryś z etapów na pewno będzie dla Was szczęśliwy.

 

Jak przygotować się do poprawki z matury?

Najgorszym doradcą jest stres. Pamiętajcie, że drugie podejście to dla Was szansa. Walczycie o swoją przyszłość, więc warto poświęcić wakacje na naukę i perfekcyjnie przygotować się do zaliczanego przedmiotu. Przed ponowną powtórką materiału dobrze jest określić swoje mocne i słabe strony. Forma arkusza nie będzie dla Was zaskoczeniem, gdyż już raz zetknęliście się z procedurami maturalnymi. Na egzaminie poprawkowym musicie tylko skupić się na wiedzy i swoich umiejętnościach.

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook