flaga Hiszpaniiflaga Hiszpanii

Matura 2010 ? hiszpański podstawowy ? odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym w 2010 składał się z 12 stron, na których umieszczono 8 zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie egzaminu nie mógł przekroczyć 120 minut, zaś maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 50.

 

Zadania miały sprawdzić umiejętności i wiedzę maturzystów z zakresu: rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu pisanego oraz tworzenia krótszych i dłuższych wypowiedzi pisemnych (zaproszenia i odpowiedzi na list).

Największy problem maturzystom sprawiło zadanie drugie, w którym trzeba było stwierdzić, czy słuchany tekst zawiera określone informacje. Trudności pojawiły się także w zadaniu ósmym, gdzie należało odpowiedzieć na list. Matura jednak nie była trudna. Przykładowo, poziom wykonania zadania drugiego i ósmego wyniósł ponad 65%. Najłatwiejsze okazały się zadania 1. i 6. Poprawnie wykonane zostały przez 80% maturzystów. Wyniki egzaminu w 2010 r. były znacznie wyższe niż zeszłoroczne.

Monika R. z Rzeszowa:

„Uwielbiam ten język i lubię się go uczyć, dlatego też zdecydowałam się zdawać j. hiszpański na maturze. Myślałam, że zadania okażą się trudniejsze. Na szczęście się myliłam. Myślę, że powinnam zdobyć ok 90%. „

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

Karolina Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook