flaga Hiszpaniiflaga Hiszpanii

Matura 2011 ? hiszpański podstawowy ? arkusze maturalne

Arkusz maturalny z języka hiszpańskiego w 2011 składał się z 12 stron, na których zamieszczono 8 zadań. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi maturzyści mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. Czas pracy jaki przewidziano na rozwiązanie matury to 120 minut.

 

Egzamin składał się z trzech części. Pierwsze trzy zadania miały sprawdzić umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i dotyczyły kolejno: wywiadu o filmach animowanych, wypowiedzi pięciu osób na temat oszczędzania oraz fragmentu wspomnień Alonsa Sáncheza.

Kolejne trzy pytania sprawdzały umiejętność rozumienia tekstu pisanego. Zadanie czwarte dotyczyło siedmiu ciekawostek ze świata, piąte opowiadania o zegarku, zaś szóste o hiszpańskich opiekunkach.

Trzecia część polegała na utworzeniu dwóch pisemnych wypowiedzi. W zadaniu siódmym wymagano napisania wiadomości do kolegi, w której maturzysta musiał odwołać sobotni wypad do kina, podać powód odwołanego spotkania, poprosić kolegę o zwrot zakupionych biletów oraz zaproponować wyjście w innym terminie.

Ostatnie zadanie polegało na napisaniu listu do znajomej, w którym trzeba było wyrazić swoją radość z powodu propozycji wzięcia udziału w konkursie tańca przez naszą koleżankę. Należało przekonać ją, dlaczego powinna wziąć udział,  poinformować, w jakim konkursie sami wzięliśmy udział i czego najbardziej obawialiśmy się będąc w takiej sytuacji. Trzeba było również opisać przebieg owego konkursu, reakcję na ogłoszenie wyników oraz wspomnieć o otrzymanej nagrodzie.

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

Karolina Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook