organizacja studencka ESTIEM(fot.freedigitalphotos.net)organizacja studencka ESTIEM(fot.freedigitalphotos.net)

Przyszły inżynierze produkcji – zobacz, co możesz zyskać będąc członkiem ESTIEM.

Współczesna technologia i gospodarka rozwija się bardzo szybko. Aby za tym nadążyć, a nawet współtworzyć te dziedziny na skalę międzynarodową, warto poszukać dodatkowych możliwości, które pozwolą zdobyć nowe doświadczenia i przede wszystkim otworzyć się na inne państwa europejskie.

Czym jest ESTIEM?

European Students of Industrial Engineering and Managemen, czyli Ogólnoeuropejska Organizacja Zrzeszająca Studentów Kierunków Inżynierii Produkcji i Zarządzania. Jest jedyną tego typu organizacją działającą na taką skalę.

rozwój metod nauczania (fot.pixabay.com)Założona w 1990r. przez kilku studentów inżynierii i zarządzania. Dzisiaj jest to silna organizacja, w której skład wchodzi ponad 70 komitetów lokalnych z całej Europy.  Celem ESTIEM jest przede wszystkim poszerzanie współpracy i umacnianie więzi między instytucjami technologii i ich studentami, wymiana doświadczeń oraz rozwój i ulepszanie metod nauczania.

ESTIEM kierowana jest przez Zarząd wybierany podczas Walnego Zgromadzenia Rady. Zarząd Centralny składa się z Prezesa Organizacji i pięciu wiceprezesów (każdy odpowiedzialny za coś innego: administrację, Public Relation, finanse, edukację, aktywność). Poza tym Zarząd wspomagają komitety lokalne i liderzy poszczególnych projektów.

CO ZYSKUJESZ DZIAŁAJĄC W TEJ ORGANIZACJI?

Będąc członkiem ESTIEM masz możliwość wzięcia udziału w wielu projektach i przedsięwzięciach, jak na przykład:

  • Europe 3D ? seria seminariów i konwersatoriów, podczas których uczestnicy mają okazję lepiej zapoznać się z państwem organizującym daną zajęcia praktyczne (fot.freedigitalphotos.net)edycję projektu w trzech wymiarach: polityka, kultura, ekonomia.
  • Summer Academy ? międzynarodowe praktyki wakacyjne, podczas których studenci z różnych państw, pod okiem lidera – starszego członka Organizacji, biorą udział w otwartych dyskusjach, debatach, realizacji projektów grupowych i indywidualnych szkoleniach.
  • T.I.M.E.S ? The Tournament In Management and Engineering Skills to największy europejski konkurs dla studentów inżynierii produkcji i zarządzania. Każda drużyna musi przejść dwa etapy kwalifikacji(najpierw lokalny, następnie półfinały), by znaleźć się w finale T.I.M.E.S. Zwycięska drużyna otrzymuje tytuł ?Studentów Roku IEM?.
  • Vision ? cykl seminariów, wykładów i warsztatów prowadzonych przez profesorów i biznesmenów, podczas których studenci poznają problemy i zagadnienia z dziedziny współczesnej gospodarki. Poza tym organizowane są liczne wizyty w firmach, dyskusje i wymiany, dzięki którym studenci nie tylko zwiększają swoje doświadczenie, ale również poznają inne kultury i ludzi z całego świata.

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO ESTIEM?

Rekrutacja odbywa się zwykle dwa razy do roku ? na semestr zimowy oraz letni. Należy wtedy wypełnić formularz aplikacyjny i wysłać na podany mail. Dokładne zasady rekrutacji i terminy składania dokumentów dostępne są na stronach poszczególnych komitetów lokalnych i Facebook’u. W Polsce ESTIEM działa w czterech miastach:

  • Warszawa
  • Gdańsk
  • Bydgoszcz
  • Poznań

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook