matura matematyka (fot.freedigitalphotos.net)matura matematyka (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2006 – matematyka podstawowa – odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z matematyki podstawowej składał się z 11 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 50 punktów. Na ich wykonanie uczniowie mieli 120 minut.

Najłatwiejszym okazało się polecenie 11, w którym abiturienci musieli rozwiązać problem za pomocą podanego wcześniej algorytmu. Trudności nie sprawiło również zadanie 4. Maturzyści poradzili sobie z wykonaniem poleceń na podanym ciągu geometrycznym, czyli wyznaczeniem ilorazu tego ciągu, obliczeniem konkretnego wyrazu ciągu oraz zapisaniem właściwego wzoru.

Najgorzej uczniowie poradzili sobie z zadaniem 5, które sprawdzało umiejętności i wiedzę z zakresu trygonometrii i algorytmów. Problemy sprawiło również polecenie 7, w którym maturzyści musieli wykonać odpowiednie obliczenia na podstawie rysunku i podać szerokość oraz wysokość przedstawionej figury.

Według CKE arkusz był umiarkowanie trudny. Mało było zadań trudnych i bardzo trudnych ? tylko dwa z jedenastu poleceń. Opinie samych maturzystów są w dużej mierze podobne ? są zadowoleni ze swoich wyników.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

A.Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook