flaga Hiszpaniiflaga Hiszpanii

Matura 2008 ? hiszpański podstawowy ? arkusze maturalne odpowiedzi

Egzamin maturalny z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym w 2008 roku trwał 120 minut. Arkusz egzaminacyjny składał się z 8 pytań, za które można było zdobyć łącznie 50 punktów. Pytania obejmowały trzy części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu pisanego oraz samodzielne utworzenie wypowiedzi pisemnej.

Najtrudniejsza dla maturzystów okazały się zadania 2, 3 i 8, w pierwszych dwóch należało odpowiedzieć na pytania związane z odtworzonymi nagraniami. Zaś w zadaniu 8 maturzyści musieli utworzyć dłuższą wypowiedź pisemną, obejmującą zagadnienia związane ze szkołą, sportem i domem.

Zadania 1, 5 i 6, polegające kolejno na: rozumieniu tekstu słuchanego oraz rozumieniu tekstu pisanego, okazały się dość łatwe dla zdających. Najwięcej problemów sprawił drugi podpunkt w zadaniu piątym (5.2), w którym zdający musieli wykazać się znajomością strony biernej.

Najłatwiejsze okazało się zadanie 4 (80% poprawnych odpowiedzi), z siedmiu podpunktów tylko 4.7 sprawił maturzystom problem. O wysokiej zdawalności tego zadania zadecydowała przede wszystkim dobra znajomość słownictwa. Prawie tyle samo osób poradziło sobie z pytaniem 7, w którym należało utworzyć krótką wypowiedź pisemną. Zdaniem maturzystów arkusz maturalny w 2008 roku należał do łatwych.
 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

K. Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook