dlaczego warto zamieszkać w prywatnym akademikudlaczego warto zamieszkać w prywatnym akademiku

Dlaczego warto zamieszkać w prywatnym akademiku?

Oferty mieszkań, które możemy znaleźć przeglądając poszczególne strony w Internecie, z różnych względów (m.in. finansowych) mogą nie spełniać studenckich oczekiwań.

Co zatem pozostaje żakom, którym niedługo rozpocznie się rok akademicki? Jeśli nie w smak nam tradycyjne domy studenckie, to możemy porozglądać się za tymi prywatnymi, które w Polsce coraz mocniej zaznaczają swoją pozycję.

Szybkie i proste podpisanie umowy najmu

Prawdziwą zmorą, z braku lepszego słowa, klasycznych akademików jest tamtejszy system przyznawania miejsc zainteresowanym studentom. Jeśli nie wyślemy zgłoszenia do z góry ustalonego terminu, możemy liczyć jedynie na to, że jakaś osoba zwolni swoją kwaterę i dogadamy się z nią w sprawie jej przejęcia, co w trakcie trwającego semestru potrafi być prawdziwą udręką.

Akademiki prywatne wypadają tu szczególnie korzystnie, bo nie dość, że proces przydzielania miejsca i podpisywania umowy jest klarowny oraz sprawny, to przeważnie mają dostateczną ilość pokoi, aby student wprowadził się do budynku w niemal dowolnym momencie w ciągu roku.

Wybór

To jednak nie wszystko, nie od dziś bowiem wiadomo, że większość pokoi w uczelnianych akademikach, przeznaczona jest dla więcej niż jednej osoby. Pokoje jednoosobowe zarezerwowane są przede wszystkim dla osób samotnie wychowujących dzieci, studentów z wymian zagranicznych, czy borykających się z pewnymi problemami zdrowotnymi. To tworzy realny problem dla ludzi ceniących sobie mimo wszystko prywatność i brak konieczności przebywania w jednym pomieszczeniu z obcym dla siebie człowiekiem.

Wydaje się, że doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele omawianych obiektów, ponieważ postawiono na właściwe proporcje między kwaterami jedno a wieloosobowymi. Jak wygląda sprawa z przydziałem? Liczy się tylko i wyłącznie kolejność zgłoszeń, zatem w żadnym razie nie można mówić o tym, że część osób jest uprzywilejowanych w tym aspekcie.

Podsumowanie

Jeszcze kilka lat temu prywatne akademiki mogły wydawać się czymś egzotycznym, dziś widać że były to jedynie niezweryfikowane przemyślenia. Mówimy w końcu o niejako złotym środku dla studenta, który chciałby mieszkać w jakościowej kwaterze za rozsądne pieniądze. Warto zatem sprawdzić ich dostępność w mieście, gdzie chcielibyśmy studiować.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook