Ubezpieczenie studenta (fot.photopin.com)Ubezpieczenie studenta (fot.photopin.com)

Ubezpieczenie dla studenta – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Z roku na rok coraz więcej studentów decyduje się na zakup polisy. To świetnie rozwiązanie, aby zadbać o swoje zdrowie i ubezpieczyć się w razie nieszczęśliwego wypadku. Obecnie dla osób rozpoczynających naukę na studiach wyższych istnieje wiele, korzystnych opcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Studia to jeden z najważniejszych okresów w życiu. To właśnie wtedy młodzi ludzie zaczynają uczyć się dorosłości i samodzielnego dysponowania pieniędzmi, podejmując swoje pierwsze, poważne decyzje. Z tego względu jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego zdrowia. Jednym z najlepszych rozwiązań z pewnością jest zakup odpowiedniej polisy. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku osób, które są aktywne fizycznie, pracują dorywczo lub często podróżują, gdyż to właśnie wtedy często dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Jak się okazuje, ubezpieczenie zdrowotne nie kosztuje zbyt wiele, a przynosi mnóstwo korzyści, takich jak ominięcie kolejek w placówkach NFZ czy mniejsze koszty wizyty u specjalisty. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednią polisę dla siebie!

Studentka na parapecie (fot.photopin.com)

Dlaczego warto zdecydować się na zakup polisy dla studenta?

Każdemu studentowi przysługuje ubezpieczenie zdrowotne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia upoważniające do bezpłatnego korzystania z publicznych placówek medycznych. W przypadku osób poniżej 26. roku życia usługa świadczona jest na wniosek pracującego członka rodziny, a dopiero po przekroczeniu tego wieku lub w wyjątkowych sytuacjach odpowiedzialność spada na uczelnię. Choć z pewnością warto skorzystać z takiej opcji, to należy też pamiętać, że ubezpieczenie NFZ nie gwarantuje takiego zabezpieczenia jak dodatkowo wykupione polisy.

Doskonałym rozwiązaniem, aby na czas studiów zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi wypadkami jest zakup ubezpieczenia zdrowotnego dla studenta. Zapewnia wsparcie w codziennych wydatkach i komfort finansowy w razie konieczności skorzystania ze specjalistycznej opieki medycznej. Niewątpliwą zaletą tego typu polis są niskie koszta, gdyż składka zwykle nie przekracza kwoty 50 złotych na cały rok akademicki. Za ubezpieczenie studentów najczęściej odpowiedzialne są uczelnie wyższe, które nawiązują współpracę z konkretnymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu formalności zostają ograniczone do minimum.

Studenci (fot.photopin.com)

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla studenta?

Najczęściej spotykanym rodzajem polisy wśród studentów jest ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia wsparcie finansowe w przypadku poważnego zachorowania, wypadku komunikacyjnego lub doznanej kontuzji. W zależności od własnych potrzeb można skorzystać z propozycji oferowanej przez uczelnię lub wybrać ubezpieczyciela na własną rękę.

Decydując się na pierwszą opcję, warto pamiętać, że zwykle jest to ubezpieczenie grupowe, dlatego pakiet ochrony jest mocno ograniczony. W niektórych przypadkach korzystniejszy będzie samodzielny zakup polisy obejmujący ryzyko wypadków, do których może dojść podczas ulubionych aktywności. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ubezpieczenie dla studenta – przegląd potrzeb i dostępnych wariantów.

.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook