sonda (fot.freedigitalphotos.net)

„Który przedmiot na maturze będzie dla Ciebie najtrudniejszy” – Sprawdź wyniki badania!

Przez ostatni czas w naszym portalu Studiowac.pl mogliście zagłosować, który przedmiot Waszym zdaniem będzie najtrudniejszy na maturze. Poniżej przedstawiam analizę. Zobaczcie jaki był wynik!

Do wyboru mieliście pięć przedmiotów. Można było wskazać j.polski, j.obcy, matematykę, geografię i historię. Dla osób, które uważały, że najtrudniejszym przedmiotem będzie któryś z przedmiotów dodatkowych (niewymieniony powyżej), czekała opcja „inny”.

W badaniu wzięło udział 1428 osób. Waszym zdaniem najtrudniejsza miała okazać się matematyka – tak głosowało 40% ankietowanych, czyli w sumie 568 osób.

Poniżej możecie zobaczyć jak przedstawiały się wszystkie wyniki:

  • matematyka (40%, 568 głosów)
  • j. polski (27%, 382 głosy)
  • j. obcy (17 %, 243 głosy)
  • inny (8%, 108 głosów)
  • historia (7%, 96 głosów)
  • geografia (1%, 32 głosy)

Łatwo zauważyć, iż pomiędzy matematyką a językiem polskim- czyli miejscem pierwszym i drugim jest spora przepaść. Mimo że przedmiot obowiązuje już od dwóch lat jako obowiązkowy i każdy musi go zdać, to nadal wywołuje w Was największe obawy. Wyniki z pewnością rozłożyłyby się inaczej jeszcze kilka lat temu, kiedy to przedmiot ten, wybierany był jako dodatkowy. Obecnie matematyka może spędzać sen z powiek niejednemu humaniście.

Wielu z Was (8% ) wybrało także opcję ?Inny?, co świadczy o tym, że planujecie przystąpić do matury z przedmiotów nieobowiązkowych.

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook