Politechnika Wrocławska (Fot.Beata Zdyb, Wikipedia)

Zespół Szkół Akademickich – nowy projekt Politechniki Wrocławskiej i władz Wrocławia.

Od roku 2013/2014 przy Politechnice Wrocławskiej zacznie działać gimnazjum i liceum. Zabieg ten stworzy Zespół Szkół Akademickich. Działanie ma na celu wyłowienie najbardziej ambitnych uczniów, oraz tych którzy nie mają możliwości realizowania swoich zdolności.

Skąd ten projekt?

Tadeusz Więckowski– redaktor Politechniki Wrocławskiej uważa, że obecny poziom nauczania w szkołach średnich pozostawia wiele do życzenia. Trzy lata liceum to za krótki okres na przygotowanie uczniów do studiów technicznych, dlatego też uczelnia włączyła w projekt także gimnazjum, aby uczniowie byli gotowi do kontynuowania nauki na atrakcyjnych kierunkach.

Liceum

Prezydent miasta Rafał Dudkiewicz popiera całą inicjatywę z nadzieją, że po ukończeniu szkoły średniej młodzi ludzie zostaną w mieście i podejmą naukę na Politechnice Wrocławskiej, ponieważ nie tylko będą mieli możliwość zobaczenia jak wyglądają studia na tej uczelni, ale także poznają klimat i uroki studiowania. Oczywiście jeśli ktoś zdecyduje inaczej, nikt nie będzie miał do niego pretensji.

Gimnazjum

Gimnazjum będzie ponadrejonowe, zatem do nauki zaprasza wszystkich z terenu Wrocławia, jak również z całego Dolnego Śląska. Nauka oprócz realizacji obowiązującego programu, zakłada rozszerzony poziom z matematyki, fizyki, chemii i informatyki.

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska zamierza wykorzystać istniejącą strukturę dydaktyczną. Zajęcia odbywać się będą w słynnym budynku C-13. Uczniom zostanie udostępniona biblioteka oraz sale laboratoryjne. W szkole będzie uczyć kadra, która posiada doświadczenie pracy z młodzieżą, a do przedmiotów humanistycznych zostaną zatrudnieni nowi nauczyciele.

Zespół Szkół Akademickich

Zespół pod swoje skrzydła ma przyjąć 100 osób, ponieważ Politechnice Wrocławskiej zależy na niewielkiej liczbie uczniów. Uczelnia szuka pracowitych, ambitnych i utalentowanych młodych ludzi.

Placówki będą nosić nazwy: Akademickie Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum Akademickie. W każdej z nich powstaną dwie klasy po 28 uczniów. Rekrutacja będzie prowadzona na takich samych zasadach, jak do innych szkół w mieście, ale kandydaci dodatkowo rozwiążą test kwalifikacyjny.

Źródło: perspektywy.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook