Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (Fot.Beax, wikipedia.pl)

SGH jedną z najlepszych szkół biznesu na świecie!

Szkoła Główna Handlowa znalazła się wśród 70 najlepszych szkół biznesowych na świecie. Placówka ulokowała się na 56. pozycji. To duże wyróżnienie dla warszawskiej oświaty.

Ranking Masters in Management 2012 został przeprowadzony przez dziennik „Financial Times„. W przypadku Szkoły Głównej Handlowej pod uwagę został wzięty kierunek finanse i rachunkowość. To na jego podstawie oceniono poziom kształcenia i szanse znalezienia pracy.

Według rankingu absolwenci SGH stale utrzymują się na rynku od 3 lat. Ich zarobki wynoszą rocznie $47590. Również pod względem rozwijania swojej pozycji zawodowej uczelnia nie odstaje od innych.

Na ranking składają się wyniki badań z trzech obszarów. Pierwszy sektor dotyczy zarobków, pozycji zawodowej oraz rozwijania swoich umiejętności. W drugim ważny jest stosunek uczelni do studentów, szczególnie kobiet i obcokrajowców. Ostatni sektor skupia się na integracji z unią, czyli udziale szkoły w projektach międzynarodowych oraz stopniu znajomości języków obcych.

Tegoroczną edycję rankingu wygrał szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Najwięcej uczelni w rankingu okazała się mieć Francja.

Źródło: sgh.waw.pl
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook