Wyniki matur 2011 wielu maturzystów nie zdało

Matura 2007 – angielski rozszerzony – wyniki matury

Ogółem do matury przystąpiło 323 650, z czego 51 282 wybrało poziom rozszerzony. Egzamin zaliczyło 98 procent.

Najlepiej z testem poradzili sobie uczniowie liceów ogólnokształcących. Najsłabsze wyniki zanotowały za to licea profilowane. Tam poziom rozszerzony zdało 84 proc. uczniów. Dość unormowane rezultaty miały technika. Aż 91 proc. absolwentów poradziło sobie z egzaminem dojrzałości. W porównaniu z poziomem podstawowym samo rozszerzenie wybrało raptem 15 proc. zdających. To wciąż niski wynik. W sprawozdaniu CKE egzaminatorzy zaapelowali o szkolenie uczniów na jak najwyższym pułapie.

Ogólny statystyczny wynik matury to 64 proc. W liceach ogólnokształcących średnia zdobytych punktów to 65 proc. Rezultaty zaniżyli uczniowie liceów profilowanych i techników. Tam uzyskano jedynie 42 procent. Uczniowie są jednak zadowoleni ze swoich matur. – Poziom rozszerzony miał sprawdzić moje umiejętności i poziom posługiwania się rozszerzeniem. W założeniu chciałem uzyskać ponad połowę możliwych punktów i udało mi się tego dokonać. Jestem zadowolony ze swojego egzaminu – chwali się Paweł z Gdańska.

Warto również wspomnieć o maturze ustnej. W liceach ogólnokształcących zaliczyło ją 100 proc. uczniów, w liceach profilowanych 99 proc., zaś w technikach 98 proc. To pokazuje, że uczniowie z każdym kolejnym rocznikiem stają się otwarci na język i pracują nad swoją komunikacją. Ogólny średni wynik egzaminu to 80 proc. Poszczególne wyniki w konkretnych szkołach przedstawiają się następująco: licea ogólnokształcące – 81 proc., licea profilowane – 63 proc., natomiast technika – 66 proc.  Zdający nie są jednak zadowoleni z ustnych matur. – Strasznie się zestresowałem, wielu rzeczy nie dopowiedziałem. Kiedy wyszedłem z sali, nagle przypomniały mi się i słówka i zwroty, których chciałem użyć. To zaniżyło mi trochę końcową punktację – narzeka Jacek z Suwałk.

 

źródło: cke.edu.pl

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook