flaga Niemiecflaga Niemiec

Matura 2011 – język niemiecki podstawowy – arkusze maturalne

Arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego na poziomie podstawowym składał się z 12 stron, na których zostało umieszczonych 8 zadań. Za pełne rozwiązanie egzaminu można było uzyskać 50 minut, a na jego napisanie zdający miał 120 minut.

Pierwsza część, czyli zadania 1, 2 i 3 sprawdzały umiejętność słuchanego tekstu. Należało rozwiązać tabelkę prawda-fałsz na podstawie wywiadu z Patrickiem, dopasować właściwy nagłówek do wypowiedzi pięciu uczniów oraz odpowiedzieć na pytania na podstawie wywiadu z policjantką.

Od zadania 4 do 6 należało wykazać się umiejętnością rozumienia pisanego tekstu. W zadaniu 4 trzeba było wypełnić tabelkę dobierając właściwy tytuł ogłoszenia do jego opisu. W zadaniu 5 odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu. Natomiast w zadaniu 6. zdający miał za zadanie wypełnić tabelkę prawda-fałsz.

Ostatnia- pisemna część egzaminu polegała na napisaniu wiadomości do kolegi, która wyjaśniała dlaczego odwołuje się spotkanie oraz napisaniu nieformalnego listu do kolegi, w którym należało zawrzeć kilka aspektów.

Arkusz maturalny online:

 

 

Źródło: cke.edu.pl
Małgorzata Sierocińska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook