Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Matura 2010 – Wiedza o Tańcu, poziom podstawowy

Wiedzę o tańcu można zdawać na egzaminie maturalnym od 2005 roku. O tym, że jest on mało popularnym przedmiotem wybieranym na maturze świadczy sam fakt, że w 2010 roku przystąpiło do niego jedynie 42 maturzystów na poziomie podstawowym.

Na odważnych czekało 16 zadań, w których trzeba było wykazać się szeroką wiedzą z dziedziny teatru tańca oraz terminologii z dziedziny teatralno-tanecznej. Pojawiało się bardzo dużo ilustracji na podstawie, których uczniowie musieli rozpoznawać kierunki tańca, postaci sztuk musicalowych czy też dokonywać analiz ruchu tanecznego. Zadaniem, które okazało się najtrudniejsze dla zdających była dłuższa wypowiedź pisemna opisująca metodykę nauczania tańca Carlo Blasisa.

Egzamin maturalny z wot’u jest bardzo zróżnicowany ale i trudny, co widać było po wynikach. Żaden ze zdających uczniów nie otrzymał maksymalnej ilości punktów, a ich średnia wynosiła 40 %. Według opinii samych zdających egzamin był łatwy, ale dla osób, które nie tylko pasjonują się tańcem, ale mają za sobą np. szkołę baletową, w której na co dzień spotykali się z zagadnieniami pojawiającymi się na maturze z wiedzy o tańcu.

 

Pobierz arkusz maturalny:

Arkusz z maja 2010 do pobrania tutaj :
http://www.cke.edu.pl/images/stories/001_Matura/wiedza_o_tancu/wot_pp.pdf

 

Komentarze:

  1. Jonjun pisze: 2012/07/24 o 15:06

    Easyhaler / Jak przypuszczacie, jaki temat może się pwoajić na maturze rozszerzonej z wosu w ostatnim, opisowym zadaniu? :)Według mnie, może to być polska polityka zagraniczna po 89, ewentualnie globalizacja albo coś lokalnie: system prawa w Polsce lub wolny rynek.Ostatnio były tematy związane z kryzysem i euro więc to raczej odpada. Czekam na Wasze spekulacje.

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook