matura informatyka (freedigitalphotos.net)matura informatyka (freedigitalphotos.net)

Matura 2009 – informatyka podstawowa – odpowiedzi do arkuszy

Na rozwiązanie arkusza maturalnego z informatyki na poziomie podstawowym, składającego się z dwóch części ? pisemnej i praktycznej, abiturienci mieli łącznie 195 minut. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosiła 50.

 

Najłatwiejszym okazało się zadanie 3, w którym należało wybrać, która odpowiedź jest prawdziwa, a która fałszywa. Większych problemów nie było również z dwoma pierwszymi podpunktami z zadania 4, w których należało wyliczyć najwyższą i najniższą roczną temperaturę.

Zdecydowanie najtrudniejszym było polecenie 5, w którym maturzyści musieli zrealizować w wybranym języku programowania odpowiedni algorytm i struktury danych, czyli inaczej mówiąc ? musieli napisać prosty program do otrzymywania konkretnych liczb.

CKE ocenia zadania na tegorocznej maturze jako trudne lub umiarkowanie trudne.

Opinie maturzystów są zbliżone do oceny Komisji. Liczne wypowiedzi na forach internetowych wskazują przede wszystkim na nietypowość zadań i ich wysoki poziom trudności.

Marcin R. z Gdyni

„Myślałem, że zadania będą łatwiesze. Mimo iż przygotowywałem się do tego egzaminu, miałem problem z rozwiązaniem większości zadań. Liczę jednak na to, że zdobędę przynajniej 30 punktów”

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

A.Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook