stres na maturze

Najlepsze formy relaksu przed okresem egzaminów

Okres przed egzaminami będzie zapewne najbardziej pracowitym i jednocześnie stresującym momentem w Waszym życiu. Zamiast powtórek, które i tak nie zmienią Waszej wiedzy, warto przeznaczyć ten czas na relaks. Starsi koledzy na pewno powiedzą Wam, że nie ma sensu marnować sił i zdrowia na ekspresowe nauczanie. Mają rację, stan psychiczny i fizyczny na egzaminie ma kolosalne znaczenie. Dlatego też zadbajcie o swoje samopoczucie już kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem.

 

Jeśli Wasza nauka przez ostatni rok była solidna, nie musicie się obawiać. Ostatnie dni przed egzaminem wykorzystajcie w pełni dla siebie. Analiza repetytorium i nerwowe przewracanie stron nie wyjdzie na korzyść Waszemu zdrowiu.

 

Wiadomo, że im bliżej maja, tym stres przedmaturalny rośnie.

Podobno adrenalina mobilizuje do działania, więc warto z niej skorzystać i odpowiednio przygotować ciało i umysł na ważne wydarzenie. Zamiast kolejny raz patrzeć na epoki, wzory oraz regułki, udajcie się na spacer bądź spędźcie wolny czas ze znajomymi.

 

Co pozwoli Wam zredukować stres przed maturą?

Propozycji jest wiele. Jeśli lubicie aktywną formę spędzania wolnego czasu, możecie udać się na jogging, spacer, basen lub inne sportowe zajęcie, które pozwoli Wam odreagować. Dla towarzyskich maturzystów pozostaje relaks z przyjaciółmi. Wspólne kino, bilard lub kawa pozwoli nie tylko uzupełnić zapas endorfin w organizmie, ale również złapać pozytywne nastawienie do nadchodzącego okresu egzaminów.

 

Pamiętajcie, że odpowiednie wsparcie to klucz do sukcesu.

Jeśli wiecie, że są ludzie, którzy trzymają za Was kciuki i wierzą w Wasze umiejętności, to wszystko musi się udać. Nastawienie to podstawa. Optymizm, uśmiech na twarzy i wiara w zwycięstwo redukują stres, który dopadnie Was przed i w czasie egzaminów.

 

Matura to przedsmak tego, co czeka Was na studiach.

To krok w dorosłość. Postawiony stanowczo i z uśmiechem na twarzy pomoże Wam odnaleźć się w przyszłym życiu. Za rok zapomnicie o egzaminach, całym stresie i będziecie śmiać się na wspomnienie paniki, w jaką wpadaliście. Dlatego już teraz sprawcie, aby matura nie zjadła całego Waszego prywatnego życia. Warto pomyśleć o tym, że matura jest dla Was, nie Wy dla niej.

 

Powodzenia!

Katarzyna Kujawa

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook