matura angielski

Matura z języka angielskiego 2011- dla klas dwujęzycznych

Tematy

Matura z języka angielskiego dla klas dwujęzycznych składa się z dwóch arkuszy. Na pierwszym z nich, znajdują się trzy zadania z rozumienia tekstu słuchanego, oraz krótkie wypracowanie. Drugi arkusz zawiera trzy zadania z czytania i również tutaj, maturzyści spotkali się z zadaniem pisemnym.

 

Pierwszy arkusz

Przy zadaniach z rozumienia tekstu słuchanego, w pierwszym z nich, należało wysłuchać nagrania na temat nauczania indywidualnego w domu. Maturzyści musieli przyporządkować odpowiednie zdanie do wybranego mówcy. Drugie nagranie dotyczyło rozmowy z pisarzem. Należało dokończyć zdania wybierając poprawne odpowiedzi z testu wyboru. Ostatnie zadanie to wysłuchanie kawałka programu radiowego a następnie maturzyści musieli odpowiedzieć na pytania (zadanie otwarte). W zadaniu pisemnym trzeba było napisać przemówienie, w którym, jako członek samorządu studenckiego zachęcamy studentów do przyłączenia się, do nowoutworzonej grupy sportowej. Należało wspomnieć o tym, że młodzi ludzie nie uprawiają sportu a przecież ma on korzystny wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na dobre samopoczucie i życie społeczne. Przemowa miała zawierać od 150- 200 słów. Przekroczenie 240 słów, oznaczało niezaliczenie zadania i otrzymanie 0 punktów.

 

Drugi arkusz

W zadaniach z rozumienia tekstu pisanego trzeba było przyporządkować odpowiednie pytania do prawidłowych paragrafów, oraz odpowiedzieć na cztery pytania otwarte. Maturzyści musieli także przeczytać tekst o nauczycielu angielskiego w Indiach a następnie wybrać odpowiedzi, które najlepiej pasują do tekstu. Ostatnie zadanie z czytania polegało na uzupełnieniu wolnych miejsc słowem tak, aby całość tworzyła spójny tekst. Tematem opowiadania było fantastyczne znalezisko.

Część pisemna, to dwa tematy do wyboru. Pierwszy z nich to esej dotyczący za i przeciw coraz większej ilości kamer w miejscach publicznych, takich jak budynki, czy środki transportu. W drugim temacie maturzyści musieli napisać opowiadanie o nauczycielu, który zatrzymał złodzieja dzieła sztuki z muzeum, podczas szkolnej wycieczki. W tym wypadku również były ograniczenia. Przekroczenie 420 słów wiązało się z otrzymaniem 0 punktów.

 

Pobierz arkusze egzaminacyjne

http://www.cke.edu.pl/images/stories/00002011_matura/J/angielski_dj_i.pdf
http://www.cke.edu.pl/images/stories/00002011_matura/J/angielski_dj_ii.pdf

 

Odpowiedzi:

http://www.cke.edu.pl/images/stories/00002011_matura/kryteria/jezyki/angielski_model_DJ.pdf

 

Joanna Jankowska

 

 

 

Komentarze:

  1. Carmel pisze: 2012/05/03 o 17:50

    Teraz fajnie się pośmiać jak ktoś gada takie bzurdy. Najgorsze jest to, że lada dzień ci ludzie będą mieli dzieci. Co im przekażą i czego nauczą skoro sami nie wiedzą podstawowych rzeczy. Kolejna, nawet najbardziej rozbudowana i złożona gra na play station nie nauczy ich tego co jednak moim zdaniem każdy powinien wiedzieć. Moje dzieci są jeszcze małe i do matury im daleko ale pamiętają kto jest prezydentem i że wybory jak są to we wszystkich miastach w tym samym dniu. Wiedzą kto odkrył Amerykę i chociaż dat nie pamiętają to wiedzą kiedy była bitwa pod Grunwaldem (w dawnych czasach:)) a wojna to trochę lat temu.Ale właściwie nie wiem czy mogę się wypowiadać bo nie mam w domu telewizora ani play station. Z dziećmi czytamy (to co chcą) i słuchamy radia czasem oglądamy jakieś bajki czy film. Jak mamy wolny czas to idziemy na spacer albo gramy w gry planszowe czy karty, budujemy z klockf3w albo robimy bal dla lalek. Pewnie jestem nie dzisiejsza i się nie znam ale ja wolę tak.

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook