Geografia rozszerzona zdawana była 8 maja, wraz z geografią na poziomie podstawowym oraz językiem łacińskim i kulturą antyczną. Maturzyści musieli rozwiązać w sumie 36 zadań w czasie 150 minut. Do… czytaj dalej »
Wybór poziomu w 2006 roku wyglądał trochę inaczej niż dzisiaj. Arkusz rozszerzony był kontynuacją podstawy, a nie tak, jak dzisiaj osobnym egzaminem. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 50. Dla… czytaj dalej »
Na poziomie rozszerzonym matury z WOS w 2005 roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą szczegółową. Na podstawie źródeł musieli oni odpowiedzieć na pytania, które nie należały do najłatwiejszych. Wśród materiałów… czytaj dalej »
Temat arkusza matury z historii 2005 na poziomie rozszerzonym brzmiał następująco – Społeczeństwo polskie XIII-XX w. ? bariery społeczne i awans, mobilność i struktura społeczna. Zdający musieli zmierzyć się … czytaj dalej »
Tematy Część pierwsza- rozumienie ze słuchu- składała się z trzech zadań zamkniętych, opartych na różnorodnych tekstach. W zadaniu pierwszym zdający wysłuchali pięciu krótkich dialogów a następnie musieli określić na ich podstawie,… czytaj dalej »
Tematy Arkusz pierwszy obejmował dwie części: rozumienie ze słuchu oraz wypowiedź pisemną. Rozumienie ze słuchu opierało się na różnorodnych tekstach. Zdający miał zadania otwarte, jak i zamknięte. Wypowiedź pisemna nawiązywała tematycznie… czytaj dalej »
Tematy Część pierwsza- rozumienie ze słuchu- składało się z dwóch zadań. Pierwsze z nich polegało na wysłuchaniu nagrania o zakupach w Londynie (technika- ?wielokrotny wybór?). Zadanie drugie polegało na wysłuchaniu prognozy… czytaj dalej »
Egzamin z wiedzy o społeczeństwie to znajomość zagadnień obejmujących przedmiot oraz posiadanie ogólnej wiedzy. Dlatego już teraz warto poświęcić czas nie tylko na naukę pojęć i kodeksów, ale również na… czytaj dalej »
Egzamin z historii, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, posiada formę testu. W przypadku rozszerzenia dochodzą do niego analiza materiałów źródłowych oraz wypracowanie. Według standardu arkusze uwzględniają historię polityczną,… czytaj dalej »
Na maturze z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym uczniowie musieli wykazać się znajomością kluczowych pojęć, zagadnień i instytucji. Pytania dotyczyły m.in. funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, kompetencji Prezydenta RP oraz praw… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Jaki masz typ inteligencji?
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Ucz się i pracuj w Australii
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Spędź rok szkolny w USA!
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?