matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2007 ? fizyka podstawowy ? arkusze maturalne odpowiedzi

Egzamin na poziomie podstawowym trwał 120 minut i zawierał 23 pytania ? 10 zamkniętych oraz 13 otwartych. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi można było zdobyć maksymalnie 50 punktów. Zadania miały sprawdzić wiedzą i umiejętności określone dla poziomu podstawowego.

Arkusz podstawowy okazał się umiarkowanie trudny. Najwięcej kłopotu zdającym sprawiły: zadanie 6, w którym należało określić, w którym kierunku odchyli się naładowana cząstka w polu magnetycznym, zadanie 22, gdzie trzeba było obliczyć długość fali de Broglie?a dla padającego na ekran elektronu, oraz zadanie 23, które wymagało obliczenia minimalnej wartości pędu fotonu.

Najwięcej osób poradziło sobie z zadaniem 12, które polegało na obliczeniu wartości siły hamującej wagon. Prawie 70% zdających nie miało także problemu z pytaniem 1 i pytaniem 10, w których należało kolejno obliczyć prędkość rowerzysty oraz podać, kiedy okres połowicznego rozpadu danego izotopu jest równy.

Z powodu niejednoznaczności sformułowania w zadaniu 15, postanowiono przyznać dwa punktu za to pytanie każdemu zdającemu.
 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

K. Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook