matura angielski

Matura z języka angielskiego 2009 – dla klas dwujęzycznych

Tematy

Pierwszy arkusz

W zadaniach z rozumienia tekstu słuchanego maturzyści wysłuchali czterech wypowiedzi na temat instytucji charytatywnych oraz wywiadu z naukowcem, który opisuje historię tatuażów. W trzecim zadaniu odsłuchano program radiowy dotyczący przenoszenia muzyki i sposobów jej odtwarzania. W pierwszej wypowiedzi pisemnej zadaniem maturzysty było napisanie listu do magazynu muzycznego, w którym potępia ściąganie muzyki przez internet. Należy wspomnieć, że taki czyn jest nielegalny, nieetyczny i wpływa na ekonomię.

Drugi arkusz

Standardowo trzy zadania z rozumienia tekstu pisanego. Pierwszy z nich opisywał produkty angielskie, które są transportowane za granice. Maturzysta musiał przyporządkować tytuł do każdego z paragrafów, następnie określić, który paragraf pasuje do wypisanych poniżej zdań. Trzeci tekst to opowiadanie, w którym zadaniem było wybrać odpowiednią odpowiedź z testu wielokrotnego wyboru. W zadaniu siódmym trzeba było wstawić słowo w taki sposób, aby cały tekst utworzył spójną całość.
W części pisemnej maturzyści mieli do wyboru dwa tematy. Pierwszy z nich to esej, w którym należy napisać za i przeciw efektywności marketingu i promocji ?małych rzeczy?. Drugi temat to opowiadanie, gdzie głównym bohaterem jest astronauta ratującym ziemię przed katastrofą.

 

Pobierz arkusze egzaminacyjne

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Arkusze_matura_09/angielski_dj_1.pdf
http://www.cke.edu.pl/images/stories/Arkusze_matura_09/angielski_dj_2.pdf

 

Joanna Jankowska

 

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook