matura angielski

Matura z języka angielskiego 2010 dla klas dwujęzycznych

Tematy

Pierwszy arkusz

Trzy zadania z rozumienia tekstu słuchanego. Pierwszy z nich dotyczył wypowiedzi pięciu ludzi o ich problemach z parkowaniem w Londynie. Do podanych pytań należało dopasować odpowiedniego mówcę. Drugie zadanie dotyczyło programu radiowego, w którym odpowiadano na pytanie, dlaczego ciągnie ludzi do takich atrakcji, jak roller coaster. Maturzysta musiał odpowiedzieć na zadania otwarte. Trzecim zadaniem było wysłuchanie wywiadu z pracownikiem uniwersytetu, który zajmował się pisaniem adnotacji do tekstów. Test wyboru, w którym należało wybrać odpowiednią odpowiedź.

Zadanie pisemne polegało na napisaniu listu w magazynie studenckim, na temat polepszenia wyników czytania przez młodych ludzi, którzy w dzisiejszych czasach coraz rzadziej sięgają po książki.
Drugi arkusz

Trzy zadania z rozumienia tekstu pisanego. Pierwszy z nich dotyczył genetyki oraz zdrowia. Do każdego paragrafu należało przyporządkować odpowiedni nagłówek. Maturzysta miał również za zadanie określić, w którym z paragrafów znajdzie odpowiedzi na dodatkowe pytania umieszczone na arkuszu egzaminacyjnym. Drugie zadanie, to test wyboru, natomiast w trzecim należało uzupełnić brakujące słowa.
Do wyboru standardowo dwa tematy. Pierwszy z nich to recenzja książki, lub dokumentu opisującego wynalazek w dziedzinie nauk, który wpłynął na świat, w którym żyjemy. Drugi temat to esej, w którym maturzysta miał się wypowiedzieć na następujący temat: Czy uważasz, że pieniądze gwarantują godną szacunku pozycję w społeczeństwie?

 

Pobierz arkusze egzaminacyjne

http://www.cke.edu.pl/images/stories/001_Matura/angielski/angielski_dji.pdf
http://www.cke.edu.pl/images/stories/001_Matura/angielski/angielski_djii.pdf

 

Joanna Jankowska

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook