Matura Niemiecki (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2012 – niemiecki rozszerzony – wyniki matury

Do matury na poziomie rozszerzonym przystąpiło 5616 uczniów. Niemiecki zaliczyło łącznie 96 proc. maturzystów z całego kraju.

Średnie wyniki opracowano bez uwzględniania szkół, w których do matury podeszło mniej niż 10 osób. Najlepiej poradzili sobie uczniowie liceów uzupełniających. Tam wynik sięgnął 74 proc. To dość zaskakujące, bo co roku absolwenci tego typu szkół zajmowali dalsze miejsca w rankingach i statystykach. Na drugiej pozycji uplasowała się młodzież z liceów ogólnokształcących. Średni wynik wyniósł tam 70 proc. Nieco słabiej poszło liceom profilowanym i technikom. Wyniki przedstawiły się tam kolejno: 58 proc. i 66 proc.

Jeśli chodzi o staniny, zostały one określone podobnie do zeszłorocznych. Aby osiągnąć najwyższy dziewiąty poziom należało uzyskać 96 proc. punktów. W całym kraju takich osób było zaledwie 4 proc. Najwięcej zdających, bo aż 20 proc. w całym kraju, znalazło się na poziomie piątym. Uzyskali oni rezultaty w przedziale 69-76 proc. Niestety, wciąż są osoby, które lądują najniżej w klasyfikacji. W 2012 roku w staninie pierwszym z wynikami od 0 do 35 proc. znalazło się 4 proc. maturzystów.

W ogólnej opinii wyniki były adekwatne do poziomu umiejętności młodych ludzi.  – To jest poziom rozszerzony, tutaj nie ma tak łatwo. Jeśli ktoś się nie przyłożył, to słaby wynik nie powinien być dla niego zaskoczeniem. Egzaminatorzy mają klucz, którego się trzymają, a to wiąże się z tym, że o wszelkich pomyłkach i niesprawiedliwości nie ma mowy. Osobiście, jestem nawet zadowolony z mojej matury. Udało mi się przekroczyć połowę punktów, a patrząc na wyniki w kraju, to dość dobra nota – ocenia Jakub z Warszawy.

źródło: cke.edu.pl

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook