Matura 2013, angielski rozszerzony (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2013 – angielski rozszerzony – arkusze maturalne

Dnia 9 maja, maturzyści pisali egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Sprawdźcie z czym musieli się zmierzyć.

Tematy

Egzamin zbudowany był z dwóch arkuszy. Pierwszy z nich dotyczył stosowania struktur leksykalno-gramatycznych i wypowiedzi pisemnej. Druga część  to rozumienie tekstu pisanego i czytanego.

Maturzyści musieli napisać wypracowanie na jeden z poniższych tematów:

  1. Coraz więcej osób zamiast gotować obiady w domu, korzysta z gotowych dań kupionych w supermarketach. Napisz rozprawkę w której przedstawisz wady i zalety takiego rozwiązania.
  2. Napisz opowiadanie o dwóch nastolatkach, którzy podczas zwiedzania starego zamku dokonują niezwykłego odkrycia, dzięki czemu stają się sławni.
  3. Opisz znaną Ci imprezę, która łączy ideę współzawodnictwa z popularyzacją integracji z osobami niepełnosprawnymi.

W drugiej części maturzyści odsłuchali  trzech tekstów na temat Projektu Gutemberga, wiadomości sportowych i zajęć Zumby. Pozostałe zadania z rozumienia tekstu czytanego polegały na zmierzeniu się z tekstami: ?A difficult case?, ?Dragons? den? i ?unbelievable luck?.

Opinie

Zdaniem maturzystów najtrudniejsza okazała się część pierwsza, a dokładnie zadania sprawdzające umiejętność stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Od wielu lat, to właśnie z tymi zadaniami maturzyści mają największe problemy.

?W wypowiedzi pisemnej wybrałem napisanie rozprawki i moim zdaniem nie była ona trudna. Największe problemy miałem z zadaniami sprawdzającymi umiejętności leksykalno-gramatyczne. Trzymam się jednak nadziei, że wynik całej matury będzie zadowalający? ? mówi Karol z Warszawy

Zobacz arkusz online

 

Źródło: cke.edu.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook