Historia 2013 Poziom podstawowy (Fot.freedigitalphotos.net)

Historia 2013 – odpowiedzi do arkuszy – poziom podstawowy

Egzamin maturalny z historii na poziomie podstawowym trwał 120 minut. Maturzyści mieli do wykonania 31 zadań, w tym zadania złożone z dwóch, trzech, a nawet sześciu części, za które w sumie można było uzyskać 100 punktów.  Uwzględniały zarówno historię polityczną, społeczno-gospodarczą oraz historię kultury na przestrzeni wszystkich epok.

Najwyżej ocenione zostało zadanie 15, za które można było uzyskać w sumie aż 10 punktów. Zadanie dotyczyło grodu Opatów. Zdający musieli odpowiedzieć na 6 różnych, związanych z nim pytań.

Wysoką punktację zawierało również zadanie 8, za które można było w sumie otrzymać 5 punktów. Odnosząc się do fragmentu listu skierowanego do władcy Franków w 799 r. należało wykonać 3 polecenia, które sprawdzały wiedzę maturzystów na temat średniowiecznej Europy.

Najtrudniejsze do wykonania okazały się zadania 11.A oraz 12.B. Pierwsze wymagało poprawnego wyszukania informacji w tekście oraz określenie przywileju. 12.B polegało na podaniu nazwy dokumentu, na którego zaprzysiężenie powołał się król w swoim rozkazie (fragment podany w zadaniu 12).

,,Mam nadzieję, że to co napisałam okaże się poprawne. By dobrze napisać ten egzamin trzeba było faktycznie porządnie się przygotować i posiadać wiedzę ogólną na temat wszystkich epok? ? mówi Basia z Warszawy, tegoroczna maturzystka.

 

Źródło: cke.edu.pl
Małgorzata Sierocińska

 

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook