Egzamin poprawkowy 2012 (Fot.freedigitalphotos.net)

Terminy egzaminu poprawkowego z matury 2012.

 

 

Tym którym nie powiodło się na maturze w maju, podajemy informacje dotyczące egzaminu poprawkowego. Artykuł powinien zaciekawić osoby, które nie zaliczyły jednego przedmiotu w części ustnej, lub części pisemnej.

 

Terminy egzaminów poprawkowych:

?    Część pisemna- 21 sierpnia 2012 r. (wtorek), godz. 9:00
?    Część ustna- 20-24 sierpnia 2012 r.

Na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej znajdziecie dokładniejsze informacje dotyczące miejsca i terminu. Taka informacja powinna pojawić się do 10 sierpnia 2012 r.

Arkusze egzaminacyjne będą sprawdzone do 13 września b.r. zaś wyniki zostaną przekazane do Waszych szkół średnich.

 

Według informacji podanych przez Centralną Komisję Edukacyjną, egzamin maturalny zdało 80% osób. Jak łatwo  przeliczyć 20 % osób czeka poprawka. Niestety do egzaminu poprawkowego w sierpniu może przystąpić tylko 13% , ponieważ 7% osób nie zdało matury z więcej niż jednego przedmiotu.

Ze względu na podział szkół, do egzaminu poprawkowego w sierpniu najwięcej osób podejdzie w liceach uzupełniających (35%). Pozostałe procenty rozkładają się następująco:

  • Licea ogólnokształcące (8%)
  • Licea profilowane (27%)
  • Technika (20%)
  • Technika uzupełniające (35%)

 

Więcej informacji na temat warunków przystąpienia do egzaminu poprawkowego znajdziecie w innym artykule na Studiowac.pl, link do artykułu: poprawka matury – warunki.

 

Źródło: mowimyjak.pl, www.cke.edu.pl
J. Jankowska

 

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook