matura polski darmowy kurs maturalny z języka polskiegomatura polski darmowy kurs maturalny z języka polskiego

Lekcja 2: odpowiedzi do testu

Portal Studiowac.pl i Marlena Ledzianowska, właściciel YUPPIE – firmy specjalizującej się w kursach maturalnych z języka polskiego, zapraszają do kolejnej części darmowego kursu do matury z języka polskiego.

 

poprzednia lekcja kursu maturalnego   darmowy kurs maturalny z języka polskiego  kolejna lekcja kursu maturalnego

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi do testu. Porównaj swoje odpowiedzi z poniższymi. Gdybyś miał pytania lub sugestie, zachęcamy do komentowania!

 

Odpowiedź do pytania 1:

Klucz to schemat wypracowania maturalnego, dokonany na podstawie analizy fragmentu tekstu  lektury lub tekstu w całości .

 

Odpowiedź do pytania 2:

Epika, liryka, dramat.

 

Odpowiedź do pytania 3:

  • wstęp,
  • rdzeń klucza (zależny od tematu),
  • wnioski (nawiązujące do tematu).

 

Odpowiedź do pytania 4:

Jest to kilka banalnych zdań na temat lektury lub sedna tematu wypracowania maturalnego.

 

Odpowiedź do pytania 5:

Wnioski nawiązują do tematu i wymagają myślenia problemowego. Czasami mogą być tylko podsumowaniem, np. w wypadku analizy liryki lub analizy porównawczej.

 

Odpowiedź do pytania 6:

Jest to określenie pozycji podanego fragmentu w  całości lektury. Odpowiedź na pytanie przed jakim wydarzeniem ma to miejsce lub po jakim wydarzeniu ma to miejsce.

 

Odpowiedź do pytania 7:

W tekście fragmentu.

 

poprzednia lekcja kursu maturalnego   darmowy kurs maturalny z języka polskiego  kolejna lekcja kursu maturalnego

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

Autorem kursu jest Marlena Ledzianowska właściciel YUPPIE – firmy specjalizującej się w kursach maturalnych z języka polskiego.  Marlena Ledzianowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Public Relations w WSB w Toruniu.  Pracowała w różnych typach szkół przez 12 lat.  Uczyła języka polskiego, kultury języka polskiego oraz retoryki dziennikarskiej. Od  ponad dziesięciu lat przygotowuje  do matury z języka polskiego z ogromnym powodzeniem. Jej uczniowie osiągają zwykle  wyniki  powyżej  80% punktów zarówno w przypadku matury rozszerzonej, jak i podstawowej.  Najlepsi zdają  maturę pisemną  na ponad 90%, a ustną na 100%.  Przeczytaj więcej…

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook