Mogliście już u nas na portalu przeczytać artykuł, w którym była mowa o Weselu Stanisława Wyspiańskiego, jeżeli jednak jeszcze go nie przeczytaliście to serdecznie zapraszamy do nadrobienia zaległości! Jesteście już… czytaj dalej »
Jeśli czytając taki tytuł wiecie już czym było dwudziestolecie międzywojenne, punkt dla Was! Przypomnimy sobie podstawowe fakty. Pamiętacie w jakim okresie trwało? Dwudziestolecie międzywojenne inaczej może być nazywane międzywojniem, określa… czytaj dalej »
Książka Fiodora Dostojewskiego zapewne jest Wam znana, ale czy pod kątem powieści psychologicznej? Jeżeli nie, serdecznie zapraszamy do czytania, ponieważ skupimy się na analizie psychologicznej tego wyjątkowego dzieła. Na stronie… czytaj dalej »
Mogliśmy przeczytać na stronie o Sokratesie i Platonie, zatem dzisiaj przedstawimy Wam ucznia Platona, czyli Arystotelesa. Arystoteles nazywany też Stagirytą lub po prostu Filozofem. Urodził się w roku 384 p.n.e.… czytaj dalej »
Na pewno kiedyś na lekcji polskiego czy historii mogliście usłyszeć o Akademii Platońskiej. W tym artykule będziecie mogli przeczytać o niej kilka zdań i poznać jej założyciela, którym był Platon. Akademia… czytaj dalej »
Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak kiedyś pojmowane i rozumiane były wartości w życiu człowieka? Jakie filozofie towarzyszyły temu? Jeżeli nie to dobrze trafiliście, jeżeli tak zachęcamy do przeczytania kilku… czytaj dalej »
Witajcie, w tym artykule poznacie postać Johanna Wolfganga Goethego oraz Jego dzieło Cierpienia młodego Wertera, przypomnimy Wam kiedy był okres burzy i naporu oraz wymienimy cechy bohatera werterycznego. Ważnym pojęciem,… czytaj dalej »
Życie człowieka to chwile dobre i złe. To momenty szczęścia, ale i smutku. To radość, lecz to także czas, kiedy przychodzi cierpienie. A uczucie to niestety jest częścią życia każdego… czytaj dalej »
Dobrze znany Ci zapewne z lat dzieciństwa autor bajek H. Ch. Andersen powiedział kiedyś, że „Podróżować to żyć”. Już te słowa wskazują na szczególne powiązania tematu ludzkiego życia i podróży.… czytaj dalej »
Zapewne znane jest Ci słowo patriotyzm. Jest ono powszechnie używane w wielu sytuacjach, szczególnie w przypadku różnych historycznych rocznic, czy świąt narodowych. Najprościej ujmując patriotyzm to pewna postawa, która charakteryzuje… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Jaki masz typ inteligencji?
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Ucz się i pracuj w Australii
Spędź rok szkolny w USA!
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik