matura polski darmowy kurs maturalny z języka polskiegomatura polski darmowy kurs maturalny z języka polskiego

Lekcja 8: odpowiedzi do testu

Portal Studiowac.pl i Marlena Ledzianowska, właściciel YUPPIE – firmy specjalizującej się w kursach maturalnych z języka polskiego, zapraszają do kolejnej części darmowego kursu do matury z języka polskiego.

 

 

poprzednia lekcja kursu maturalnego darmowy kurs maturalny z języka polskiego kolejna lekcja kursu maturalnego

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi do testu. Porównaj swoje odpowiedzi z poniższymi. Gdybyś miał pytania lub sugestie, zachęcamy do komentowania!

 

Odpowiedź do pytania 1:

Liryka dzieli się na: bezpośrednią, pośrednią i zwrotu do adresata oraz według  tematu na: refleksyjno-filozoficzną, patriotyczną, religijną, miłosną, autotematyczną.

 

Odpowiedź do pytania 2:

Lirykę bezpośrednią poznajemy po formach czasownika (1.os. l.p) oraz po tym, że podmiot liryczny odkrywa się, mówi o sobie wprost.

 

Odpowiedź do pytania 3:

W liryce pośredniej podmiot liryczny chowa się za światem przedstawionym.

 

Odpowiedź do pytania 4:

Liryka pośrednia dzieli się na : sytuacyjną i opisową.

 

Odpowiedź do pytania 5:

Liryka sytuacyjna jest najbardziej podobna do epiki, ponieważ może w niej pojawić się nie tylko sytuacja, ale lekko zarysowane wydarzenie. Wtedy podmiot liryczny przypomina narratora.

 

 

poprzednia lekcja kursu maturalnego darmowy kurs maturalny z języka polskiego kolejna lekcja kursu maturalnego

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Autorem kursu jest Marlena Ledzianowska właściciel YUPPIE – firmy specjalizującej się w kursach maturalnych z języka polskiego. Marlena Ledzianowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Public Relations w WSB w Toruniu. Pracowała w różnych typach szkół przez 12 lat. Uczyła języka polskiego, kultury języka polskiego oraz retoryki dziennikarskiej. Od ponad dziesięciu lat przygotowuje do matury z języka polskiego z ogromnym powodzeniem. Jej uczniowie osiągają zwykle wyniki powyżej 80% punktów zarówno w przypadku matury rozszerzonej, jak i podstawowej. Najlepsi zdają maturę pisemną na ponad 90%, a ustną na 100%. Przeczytaj więcej…

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook