Życie człowieka to chwile dobre i złe. To momenty szczęścia, ale i smutku. To radość, lecz to także czas, kiedy przychodzi cierpienie. A uczucie to niestety jest częścią życia każdego… czytaj dalej »
Dobrze znany Ci zapewne z lat dzieciństwa autor bajek H. Ch. Andersen powiedział kiedyś, że „Podróżować to żyć”. Już te słowa wskazują na szczególne powiązania tematu ludzkiego życia i podróży.… czytaj dalej »
Zapewne znane jest Ci słowo patriotyzm. Jest ono powszechnie używane w wielu sytuacjach, szczególnie w przypadku różnych historycznych rocznic, czy świąt narodowych. Najprościej ujmując patriotyzm to pewna postawa, która charakteryzuje… czytaj dalej »
Tematyka wsi już od wieków była używana przez twórców literatury w ich dziełach. Stanowiła ona przede wszystkim tło przedstawianych wydarzeń, charakteryzowała także opisywane środowisko. W trakcie czytania książek do matury na… czytaj dalej »
Zastanów się, jaka według Ciebie jest definicja buntu? Co Ci się z nim kojarzy? Być może pierwsze, co przychodzi Ci na myśl, to pewna specyficzna postawa, która polega przede wszystkim… czytaj dalej »
Tematyka holocaustu na pewno znana jest Ci z lekcji historii, które miałeś w szkole. Ale myślę, że pokrótce warto przypomnieć znaczenie tego pojęcia. Na początku zapraszam Cię do obejrzenia filmiku, który… czytaj dalej »
Motyw matki bywał wykorzystywany wiele razy na przestrzeni wieków. Widać go od samych początków literatury, dostrzegalny jest także w utworach współczesnych. Zastosowanie tego motywu może przybierać różnorakie formy. Jednak praktycznie… czytaj dalej »
„Wesele” to lektura bardzo istotna ze względu chociażby na jej symboliczny charakter. Oprócz tego utwór ten charakteryzuje się: zindywidualizowanym językiem, tematyką dotyczącą spraw narodowych, widoczna jest w nim także synteza… czytaj dalej »
Taniec towarzyszy nam w życiu w przypadku wielu okazji. Na pewno doskonale potrafisz wskazać, czego wyrazem może być ruch w rytm słyszanej muzyki. Może on odzwierciedlać ludzkie odczucia i emocje,… czytaj dalej »
Wszystko, co tworzysz zwykle robisz wedle jakiegoś schematu, czy zasady, w pewien sposób organizujesz swoją pracę. Tak samo robi autor tworząc dzieło literackie. Zmuszony jest on do usystematyzowania tego, co chce… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jak nie należy wybierać kierunku studiów?
Jakie kierunki najbardziej "opłaca się" studiować?
Jaki masz typ inteligencji?
Kierunek: Sztuczna Inteligencja
Powołanie teologiczne - czy dzisiaj można szerzyć wiarę na studiach?
Kierunek: Technologia biomedyczna / Inżynieria biomedyczna
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Spędź rok szkolny w USA!
Ucz się i pracuj w Australii
Prokrastynacja - czyli jak radzić sobie z chorobliwym odwlekaniem?
Jak odpoczywać żeby rzeczywiście odpocząć?
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?