matura polski darmowy kurs maturalny z języka polskiegomatura polski darmowy kurs maturalny z języka polskiego

Lekcja 18: odpowiedzi do testu

Portal Studiowac.pl i Marlena Ledzianowska, właściciel YUPPIE – firmy specjalizującej się w kursach maturalnych z języka polskiego, zapraszają do kolejnej części darmowego kursu do matury z języka polskiego.

 

 

poprzednia lekcja kursu maturalnego darmowy kurs maturalny z języka polskiego kolejna lekcja kursu maturalnego

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi do testu. Porównaj swoje odpowiedzi z poniższymi. Gdybyś miał pytania lub sugestie, zachęcamy do komentowania!

 

Odpowiedź do pytania 1:

Utwór należy do liryki bezpośredniej, refleksyjno-filozoficznej.

 

Odpowiedź do pytania 2:

Tematem wiersza jest refleksja o życiu podmiotu lirycznego: koszmar II wojny światowej i jej wpływ na psychikę młodego człowieka, przedstawiciela tzw. pokolenia Kolumbów.

 

Odpowiedź do pytania 3:

Podmiot liryczny jest reprezentantem tzw. pokolenia Kolumbów .

 

Odpowiedź do pytania 4:

Podmiot liryczny ma wiele wspólnego z autorem (ur. 1921, przeżył koszmar wojny). Taki podmiot nazywany jest autorskim i czytelnik jest skłonny utożsamiać go z autorem.

 

Odpowiedź do pytania 5:

Przeżył wojnę i nie potrafi sobie poradzić z uporządkowaniem swojego życia pełnego chaosu i bólu. Jest zagubiony, mimo pozornego ocalenia, gdyż nie odróżnia dobra od zła. Szuka autorytetu, by od nowa poukładać swoje życie.

 

Odpowiedź do pytania 6:

Zagubienie, chaos, nadzieja.

 

poprzednia lekcja kursu maturalnego darmowy kurs maturalny z języka polskiego kolejna lekcja kursu maturalnego

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Autorem kursu jest Marlena Ledzianowska właściciel YUPPIE – firmy specjalizującej się w kursach maturalnych z języka polskiego. Marlena Ledzianowska jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Public Relations w WSB w Toruniu. Pracowała w różnych typach szkół przez 12 lat. Uczyła języka polskiego, kultury języka polskiego oraz retoryki dziennikarskiej. Od ponad dziesięciu lat przygotowuje do matury z języka polskiego z ogromnym powodzeniem. Jej uczniowie osiągają zwykle wyniki powyżej 80% punktów zarówno w przypadku matury rozszerzonej, jak i podstawowej. Najlepsi zdają maturę pisemną na ponad 90%, a ustną na 100%. Przeczytaj więcej…

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook